foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Get Adobe Flash player

Pogoda

Zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców Lubogoszczy na wybory nowego sołtysa i rady sołeckiej w dniu 26 lutego o godzinie 1900. Liczne przybycie jest naszym obowiązkiem, sami wybierzmy swoich przedstawicieli do zarządzania naszą miejscowością.

W grudniu zebrano zalegające wzdłuż drogi „na górkę” śmieci. Zebrano aż 5worków odpadów, które poddano segregacji. Dodatkowo uprzątnięto „podrzuconą” górę odpadów po sprzętach AGD, RTV.

Należy pamiętać, że wyrzucanie śmieci do lasu to nie tylko prostactwo, ale także wykroczenie.

Szanujmy siebie nawzajem, szanujmy swoja pracę, szanujmy miejscowość w której mieszkamy. Odwiedzają nas bliscy, znajomi natomiast Lubogoszcz jest naszą wizytówką.

Jak długo trwa rozkład śmieci:

 • Karton po napoju 10 – 30 lat
 • Puszka po konserwie 40-80 lat
 • Puszka aluminiowa po napoju 50- 100 lat
 • Jednorazowa torba foliowa 100-200 lat
 • Opona samochodowa 300-500 lat
 • Butelka plastikowa 500-1000 lat
 • Butelka szklana kilka tysięcy lat
 • Śmieć to śmieć, a jego miejsce jest w koszu.

  Kosz nigdy nie jest za daleko, a ruch to zdrowie.

  Naśmieciłeś, posprzątaj. Nikt za ciebie tego nie zrobi !

   

W 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Maszewo zebrano: 28.777,75 zł.
Jak co roku na tak znakomity wynik złożyła się praca wielu osób w sztabach w Szkole Podstawowej w Gęstowicach oraz w Świetlicy Wiejskiej w Maszewie. Sołectwo Lubogoszcz również dołożyło swoją cegiełkę w postaci dekoracji do ogrodu wykonanych przez Gabrielę G. i Iwonę G (materiał i praca własna).
Dekoracje wylicytowane zostały w Gęstowicach za kwotę 200 zł, natomiast w Maszewie za 120 zł.

Nie trzeba pytać, na kogo dzieci czekały dnia 8 grudnia, bo wszyscy doskonale wiedzą, że na św. Mikołaja, który nie zapomina o grzecznych dzieciach w Lubogoszczy. Zebraliśmy się wszyscy na świetlicy wiejskiej, by w oczekiwaniu na Mikołaja posłuchać bajki czytanej przez Panią Iwonę. Opowieść i świąteczne piosenki wprowadziły nas w nastrój mikołajkowy.

  Na korytarzu została znaleziona paczka, na której widniał napis „ Własność Świętego Mikołaja”,jak się okazało Mikołaj był tak roztargniony, że zgubił większość swoich rzeczy. Jednak nie przeszkodziło mu to, aby dotrzeć z prezentami do dzieci.