foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Get Adobe Flash player

Po wojnie najstarsi mieszkańcy nazywali ten budynek "Zielonym domem". Nieco młodsi zapewnie pamiętają jako ośrodek kolonijny Stolbud-u Wrocław. Pozyskaliśmy dokumentację fotograficzną wykonaną przez Zygmunta Lewandowicza który kierował remontem a następnie rozbudową Ośrodka Kolonijnego w Lubogoszczy. Dokumentację przekazał nam jego syn Bogusław, za co składamy serdeczne podziękowania. Oto jak ten budynek wyglądał na początku przed remontem.

 

Pan Bogusław Lewandowicz tak pisze o swoim ojcu:

  "Otóż mój śp.ojciec był pracownikiem "STOLBUD"-u Wrocław,oddelegowanym do kierowania budową ośrodka. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę ze względu na zły stan zdrowia ,mimo tego podjął się nadal kierować budową.Postanowił dokumentować wszystkie prace na budowie by póżniej stworzyć album pamiątkowy ukazujący historię ośrodka kolonijno - wypoczynkowego. .Niestety jego zaangażowanie było tak silne,że pomimo pogarszającego się stanu zdrowia nie dał sobie nic powiedzieć by zrezygnował z kierowania budową. Stało się to najgorsze.Jesienią 1984 r. po przebytych dwóch zawałach , zmarł w szpitalu w Krośnie Odrzańskim.Na pamiątkę pozostał ten ośrodek,którego nazwa "ZYGMUNTÓWKA " pochodzi od jego imienia. Myślę,że zdjęcia które Tobie prześlę będą również pamiątką dawnej Lubogoszczy,gdyż jest na nich ukazany stan sprzed remontu i kolejne fazy budowy i rozbudowy".

A tak ten ośrodek wyglądał w różnych fazach rozbudowy (zdjęcia nie są ustawione chronologicznie).

Komentarze  

# DANUTA 2017-12-11 13:12
Tak speszyli ten piekny dom. Widzac co dzisiaj zostalo, powinni wybrac inne miejsce. Zadna slawa dla Lewandowicza, raczej wsyd
Odpowiedz
# Zenobiusz 2018-01-20 02:31
Pani Danuta to z tych ujadaczy internetowych. Jestem ciekaw co pani zrobiła dla innych. Pani Dana sobie użyła jadąc po człowieku, ktory nie żyje od prawie 35 lat. Ja spędziłem tam super wakacje. To pani niech się wstydzi swojej wypowiedzi. Tak robia ci co nie mają zajecia i oczerniają innych w internecie. Pozdrawiam
Odpowiedz
# Bogusław 2018-08-05 09:46
Jestem synem człowieka na temat którego p.Danuta wypowiedziała się w sposób obraźliwy nie znając go.Jest to dla mnie tym bardziej bolesne,że dotyczy bezpośrednio mojego ojca.Widocznie jest Pani mieszkanką Lubogoszczy od niedawna i nie orientuje się jak wyglądały zabudowania przed przejęciem przez STOLBUD i przeznaczone na ośrodek kolonijny.Dla mnie Pani wypowiedż jest niesprawiedliwa i proponuję skontaktować się z moderatorem strony o LUBOGOSZCZY.Być może On będzie w stanie obiektywnie wypowiedzieć się na ten temat.
Dziękuję p.Zenobiuszu za te ciepłe słowa pod adresem mojego ś.p. ojca oraz jako były kolonista,który spędzał tam,jak sam Pan stwierdził,supe r wakacje.
Pozdrawiam Pana serdecznie.
Odpowiedz
# urszula 2019-01-02 23:06
mam piekne wspomnienia z koloni pozdrawiam wszystkich kolonistow .babcia ula
Odpowiedz

Dodaj komentarz