foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

                                                                 „Sąsiedzkie granie”

 

Najpierw grzało, później wiało, ale się udało- KGW Lubogoszcz dnia 26 sierpnia 2022 r. przeprowadziło turniej tenisa stołowego pn. „Sąsiedzkie Granie” można powiedzieć, że turniej przeprowadzany były pod krytym stadionem.

 Były łzy, gorycz porażki ale tez smak zwycięstwa!

 Turniej odkrył kilka talentów, a najwięcej frajdy z gry miały dzieciaki, którym za zajęcie miejsc I-III wręczone zostały medale. Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa i nagrodę, najcenniejsze były uśmiechy i super zabawa.

 Po zakończonych rozgrywkach najmłodszych, przyszła pora na seniorów (jednak ich gra nie wzbudzała

 już takich emocji) , z 15 zawodników wyłoniono tych najlepszych, a zarząd KGW wręczył puchar zwycięzcy.

 Uczestnicy turnieju, mieszkańcy oraz zaproszeni goście z Ukrainy degustowali kiełbaski, kaszankę i pajdę chleba przygotowane przez panie z naszego koła.

 KGW Lubogoszcz już trzeci rok ma okazję zmieniać otoczenie i angażować ludzi do działania z projektem „NOWEFIO-lubuskie lokalnie”

 Co nam dała edycja 2022? Poza zakupionym stołem do tenisa stołowego, otwiera nas na ludzi, uczy pokory, wyzwala energię i zaraża innych do działania. Tego typu akcje przeprowadzane w lokalnej społeczności rozwijają nam skrzydła, wyłaniają lokalnych liderów, którzy stają się motorem napędowym do działania.

 W realizowanym przez nam projekcie uczestniczyło 15 wolontariuszy, którzy przygotowali turniej ping-ponga oraz zadbali o poczęstunek. W przeprowadzonej imprezie udział wzięło 61 osób, w tym zaproszeni obywatele Ukrainy.