foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Po trzech latach przyszło nam pożegnać proboszcza Andrzeja Skoblickiego, którego ksiądz biskup dekretem przeniósł do parafii głogowskiej. Pożegnanie w imieniu mieszkańców odbyło się  podczas mszy świętej w niedzielę 26 lipca 2020r. przez przedstawicieli rady kościelnej nastepującymi słowami i drobną pamiątką.

 

"

  W imieniu wszystkich mieszkańców Lubogoszczy bardzo dziękuję Ci Księże Proboszczu za 3 lata Twojej posługi kapłańskiej w naszej parafii, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Biblia mówi:  „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).

Był czas witania, a po 3 latach nastał czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich. I chociaż  smutek wkrada się do serc, to św. Paweł radzi nam : „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.” (1  Tes 5,18).

Dlatego dziś z radością dziękujemy  Bogu za te 3 lata przeżyte razem, za msze święte, nabożeństwa, procesje, adoracje Najświętszego Sakramentu ,wigilie dwóch serc, nabożeństwa uwielbienia . To dzięki tobie do naszego kościoła przybyła Figura Matki Bożej Fatimskiej, mogliśmy skorzystać z błogosławieństw św. Charbela przeżyć wspaniałe rekolekcje z Ojcem Bingiem. Uświadomiłeś nam jak ważne jest uwielbienie zadośćuczynienie i dziękczynienie – za to wszystko, co składa się na życie Kościoła – mówiąc krótko: za wspólnotę modlitewną którą bardzo starałeś się poszerzyć i scalić na terenie naszej parafii.

Św. Jan Vianney powiedział „Dobry pasterz, pasterz według Bożego serca jest największym skarbem jaki dobry Bóg może dać parafii i jednym z najcenniejszych darów Bożego miłosierdzia . Dziękujemy że na drodze twej posługi pasterskiej choć na krótką chwilę znalazła się parafia Maszewo i nasz kościół .

  Rozstania zawsze są trudne, często też niezrozumiałe, ale musimy pogodzić się z tą decyzją i zaufać Bogu, że teraz potrzebny jesteś w innym miejscu i innym ludziom. Mówią, że nic nie jest dane nam na stałe, a dobrem trzeba się dzielić. Jak to powiedział święty Jan Paweł II : “wczoraj do ciebie nie należy, jutro niepewne, tylko dziś jest twoje”. Życzymy obfitych i dobrych owoców pracy duszpasterskiej w nowej parafii. Niech Bóg błogosławi we wszystkich poczynaniach, Maryja wyprasza potrzebne łaski, a  św. Jan Maria Vianney, patron proboszczów, wspiera w trudnych chwilach.

Do życzeń dołączamy dar od  mieszkańców Lubogoszczy niech zawsze przypomina proboszczowi nasz kościół i jego wiernych. Jest jednak prezent, którego nie da się owiązać wstążką – to dar modlitwy którą będziemy proboszcza wspierać.