foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Get Adobe Flash player

Nie mogąc się doczekać wyczyszczenia poboczy z krzaków i zarośli dróg gminnych od właściciela czyli Urzędu Gminy postanowiliśmy my sami mieszkańcy wziąć sprawę w swoje ręce. 24 lutego na apel pani sołtys zebrała się duża grupa mieszkańców, i zabraliśmy się do pracy. Na zdjęciach widać porównanie miejsc przed i po naszej pracy. Na zakończenie  spotkaliśmy się na pieczeniu kiełbasek. Wielkie podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych osób.

Czytaj więcej: Wycinka i sprzątanie

 

Mamy nowego sołtysa, została nim Gabriela Golon

Oto co na temat wyboru sołtysa  ukazało się w Gazecie Tygodniowej z dnia 06.10.2016r.

 

    Nasza nowa pani sołtys staje się coraz bardziej popularna medialnie.  W wydaniu z 9.11.2016 Gazety Tygodniowej została przedstawiona jej sylwetka w dziale reklama.

 

Urząd Gminy w Maszewie informuje ,że woda z wodociągu wiejskiego w Lubogoszczy nadaje się do picia i na potrzeby gospodarcze.

W związku z powyższym przestaje obowiązywać komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krośnie Odrzańskim z dnia 27 listopada 2018r. w sprawie pogorszenia jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Ranczo górą

 

Dnia 16 lutego 2013roku w Hali Sportowo – Widowiskowej na ul. Pułaskiego 3 odbył się turniej piłki halowej. Swoich sił w ww. zawodach postanowili sprawdzić także „chłopcy” z naszej miejscowości. Po chwili wspólnej burzy mózgów wymyślili także nazwę dla swojej drużyny – „Ranczo”.

Czytaj więcej: Ranczo