foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Ranczo górą

 

Dnia 16 lutego 2013roku w Hali Sportowo – Widowiskowej na ul. Pułaskiego 3 odbył się turniej piłki halowej. Swoich sił w ww. zawodach postanowili sprawdzić także „chłopcy” z naszej miejscowości. Po chwili wspólnej burzy mózgów wymyślili także nazwę dla swojej drużyny – „Ranczo”.

 

Do zaprezentowania umiejętności piłkarskich nie trzeba było nikogo namawiać- stała ekipa!!! Tak więc w drużynie znaleźli się: Przemek Golon, Wojtek Golon, Paweł Knoski, Karol Bartoszek, Krzysiek Jaworski, Norbert Raszewski, chłopaków wspomógł też Grzegorz Juszczak z Maszewa.

Taktyka piłkarska także została ustalona, przecież nie pojechaliby grać tak na żywioł!!! Wcześniej trenowali w podobnym składzie na hali w szkole w Maszewie i obmyślali plan strategii na „Ranczu”.

Nadszedł ten ważny dla nich dzień- 16 luty, rozpoczęcie turnieju o godzinie 10.00. Do konkursu wystawionych zostało 8 drużyn.

Pierwszy mecz i od razu wygrana 2:0 dla naszych, a grali z „Nieprzeciętnymi”(nazwa drużyny), chyba jednak nazwa na wyrost.

Drugi mecz- po przeciwnej stronie drużyna „Eleminio”- w meczu 0:0, a więc rozstrzygnięcie poprzez rzuty karne, no i „Ranczo” górą- w karnych 3:2.

Finał – tu „Ranczo” spotkało się z „Marko Meble”(Krosno Odrz.). Gra była zawzięta, Karol jako bramkarz wykazywał się rewelacyjnie, bronił zaciekle jak lwica młodych !!! Po nerwowej i pełnej emocji 12 minutowej grze wynik 1:1, a więc ponownie rzuty karne. Na bramce zmiana za Karola – Wojtek. Udane strzały naszych, również rywale nie chybili, następnie pudło „Rancza”, ale na szczęście także „Marko Meble” się mylą. Mecz kończy się 7:6. Dobra nasza!!! Ranczo górą!!!

Zdaniem kolegów najlepszą gra wykazał się Norbert (wiadomo najmłodszy z całego grona to najsprytniejszy!), ale reszta także dawała radę. Podziękowania również dla G. Juszczaka.

Puchar oraz trzy piłki nożne za zajęcie pierwszego miejsca odebrał kapitan drużyny Przemek Golon. Puchar ufundowany został przez Młodzieżową Radę Gminy Krosno Odrz.

Po przyjeździe do miejscowości honorowa runda samochodem z wystawionym przez okno pucharem i włączonym klaksonem, a co … przecież jakoś trzeba zaznaczyć taki sukces.

Fanki i fani drużyny mogą prosić o autografy i robić sobie zdjęcia z naszymi gwiazdami(na razie bezpłatnie) – wiecie gdzie ich szukać!

Chłopakom życzymy dalszych sukcesów, pewnie przyszłych Balotellich czy nawet Lewandowskich to już z nich nie będzie, ale nawet taki sukces jest wielki, za co dziękujemy.

 

 

 

Poniżej zamieszczone są zdjęcia z imprezy, prosimy także o komentarze.