foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Get Adobe Flash player

Wizyta Świętego Mikołaja to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszej miejscowości. Dzieci stawiły się wraz z rodzicami zgodnie z zaproszeniami, których rozdanie wcześniej zlecił nasz Święty elfom. Przed przybyciem naszego gościa wspólnie ozdobiliśmy choinkę, i pomimo tego, że zajmuje to trochę czasu dzieci robią to z wielką przyjemnością, ale również rodzice odkryli w sobie dziecko podczas prac plastycznych.

Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać, zjawił się zaraz po tym jak głośno zaprosiliśmy go do siebie. Pewnie w tym roku śnieg ułatwił sprawę i renifery mogły dotrzeć bez problemu.

Czytaj więcej: Mikołajki 2017

Świętowanie rozpoczęliśmy od wzniesienia toastu za przybyłe na spotkanie panie, lampką szampana i kawałkiem pysznego tortu. Po degustacji przyniesionych smakołyków, można było przejść do części rozrywkowej. Na początek każdy uczestnik musiał wziąć udział w kalamburach pokazywanych i rysowanych i tu ujawniło się „parę talentów”, pewnych dzieł nie powstydził się chyba sam Picasso. Następnie soliści mogli popisać się podczas karaoke, niektórych ciężko było oderwać od mikrofonu, jednak wspólnie również udało nam się wykonać kilka kawałków. Później głuchy telefon, docelowo nie dowiedzieliśmy się niczego, a przeczytana historia była naprawdę ciekawa. Dużo śmiechu było również przy prezentowaniu dyscyplin sportowych i zgadywaniu kim jestem.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2018

                                   Cukierek albo psikus 

  Halloween w Lubogoszczy odbyło się 10 listopada 2018 r. w sali wiejskiej. Nasza Radna przywitała wszystkich gości, a na starrrrrasznie fajną imprezę przybyły: upiory, czarownice, kościotrupy, dynie, straszne kotki, myszka, strażak, mumia, wróżka oraz renifer. Na imprezie pojawili się także rodzice milusińskich, którzy w tym roku przeszli samych siebie...wspaniałe stroje oraz wystrój sali wprawił nas w upiorny nastrój.

  Radna Iwona przygotowała wiele ciekawych konkursów dla dzieci m.in. rzut duszkiem do celu,przejście przez bagno, loty na miotle, rzuty do dyniowych paszczy, owijanie mumii. Największą niespodzianką okazały się piniaty wypchane cukierkami. Dzieci z ochotą uderzały kijem w dynię aby dostać się do słodkiego środka.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, a rodzicom za przygotowanie przepysznych przekąsek halloweenowych.               
                                                        Gabriela Golon 

Czytaj więcej: Halloween 

 

Piknik rodzinny odbył się dnia 23 czerwca 2018r. na boisku sortowym i rozpoczęła go od powitania uczestników Sołtys Gabriela.

Najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w grach i zabawach przygotowanych i przeprowadzonych przez Panią Anię. Bieg z przeszkodami, woreczkami na głowie, przeciąganie liny to konkursy, w których nawet maluszki próbowały swoich sił. Każdy uczestnik tradycyjnie został nagrodzony drobnym upominkiem. Gdy dzieciaki odpoczęły po szaleńczych biegach na boisku pojawił się zwariowany pirat, który wcześniej ukrył gdzieś skarb, jak sam wspomniał chyba wypił zbyt dużo rumu. Aby dołączyć do pirackiej załogi dzieci musiały zebrać złote dukaty rozrzucone przez pirata, a następnie odbyć pasowanie. Wtedy też rozpoczął się pościg za skarbem. Rozwiązywanie rebusów rozwikłanie zagadek i odczytanie wskazówek poszło dzieciakom jak z płatka. Tajemniczy klucz otworzył piracką skrzynię, z której wysypały się słodycze.

Czytaj więcej: Piknik rodzinny 2018

Przygotowania do tegorocznych dożynek rozpoczęliśmy od przystrojenia kosza dożynkowego.

Jak tradycja nakazuje wystawić należało płody rolne, które każda z przybyłych Pań zebrała we własnym ogrodzie. Jednak liczyło się nie tylko to co zebraliśmy, ale także sposób prezentacji bogactwa plonów, materiał i technika wykonania. W koszu znalazły się takie materiały naturalne jak: kłosy, owoce, warzywa, kwiaty, zioła oraz bochen chleba.

W tym roku na dożynkach w Radomicku postanowiliśmy także pochwalić się zdolnościami kulinarnymi.

Czytaj więcej: Dożynki 2017