foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Get Adobe Flash player

  Z inicjatywy Radnej naszej miejscowości oraz przy pomocy Pana Grzegorza Kieliszaka- Członka Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, naszą wieś w dniu 4 lipca 2019 r. odwiedził Starosta Krośnieński Pan Grzegorz Garczyński.

Zaproszenie na spotkanie przyjął również Wójt Gminy Maszewo Pan Dariusz Jarociński.

W rozmach udział wzięli również Pani Sołtys Gabriela Jaworska, Przewodnicząca Zarządu KGW Pani Jolanta Wilk, a także członkowie Rady Sołeckiej wsi Lubogoszcz Pani Anetta Józefczyk, Pan Antoni Kwietniewski, Pan Paweł Knoski.

Celem spotkania było ukazanie i omówienie stanu technicznego nawierzchni dróg powiatowych m.in. drogi brukowej prowadzącej do skrzyżowania z m. Skórzyn, a także drogi gruntowej prowadzącej do m. Radomicko.

Pan Starosta przedstawił priorytety do realizacji na najbliższe lata związane ze sprawnym funkcjonowaniem szpitala krośnieńskiego, jednak obiecał pochylić się nad problemem naszych dróg.

Starosta był również zainteresowany założonym przez mieszkanki Kołem Gospodyń Wiejskich. Przewodnicząca zarządu przestawiła Staroście nasze pierwsze sukcesy i cele do realizacji. Włodarz obiecał wsparcie i pomoc również w tym zakresie.

Mamy duże nadzieje, że wizyta Pana Starosty i Pana Wójta zaowocuje rozwojem naszej miejscowości w kolejnych latach.

 

Nie trzeba pytać, na kogo dzieci czekały dnia 8 grudnia, bo wszyscy doskonale wiedzą, że na św. Mikołaja, który nie zapomina o grzecznych dzieciach w Lubogoszczy. Zebraliśmy się wszyscy na świetlicy wiejskiej, by w oczekiwaniu na Mikołaja posłuchać bajki czytanej przez Panią Iwonę. Opowieść i świąteczne piosenki wprowadziły nas w nastrój mikołajkowy.

  Na korytarzu została znaleziona paczka, na której widniał napis „ Własność Świętego Mikołaja”,jak się okazało Mikołaj był tak roztargniony, że zgubił większość swoich rzeczy. Jednak nie przeszkodziło mu to, aby dotrzeć z prezentami do dzieci.

Czytaj więcej: Mikołajki 2018

                                   Cukierek albo psikus 

  Halloween w Lubogoszczy odbyło się 10 listopada 2018 r. w sali wiejskiej. Nasza Radna przywitała wszystkich gości, a na starrrrrasznie fajną imprezę przybyły: upiory, czarownice, kościotrupy, dynie, straszne kotki, myszka, strażak, mumia, wróżka oraz renifer. Na imprezie pojawili się także rodzice milusińskich, którzy w tym roku przeszli samych siebie...wspaniałe stroje oraz wystrój sali wprawił nas w upiorny nastrój.

  Radna Iwona przygotowała wiele ciekawych konkursów dla dzieci m.in. rzut duszkiem do celu,przejście przez bagno, loty na miotle, rzuty do dyniowych paszczy, owijanie mumii. Największą niespodzianką okazały się piniaty wypchane cukierkami. Dzieci z ochotą uderzały kijem w dynię aby dostać się do słodkiego środka.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, a rodzicom za przygotowanie przepysznych przekąsek halloweenowych.               
                                                        Gabriela Golon 

Czytaj więcej: Halloween