foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Get Adobe Flash player

                                                          PIKNIK RODZINNY 2017

 

W tym roku piknik rodzinny rozpoczęła od powitania wszystkich mieszkańców i gości Sołtys Gabriela. Po przemowie można było przejść do dalszej części imprezy, tak więc na start stawiły się licznie dzieci. Przeprowadzone zostały konkursy takie jak slalom z piłką, sztafeta, wyścigi w workach, a dzieci dostały upominki za udział w zabawie.

Popularnością cieszył się kącik gastronomiczny, w szczególności sprzedaż karkówki, kiełbasek oraz ciast, o które zadbali mieszkańcy naszej miejscowości.

Po zakończonej zabawie z najmłodszymi, można było przejść do rozkręcenia dorosłych, którzy

powinni brać przykład z dzieci, gdyż ich nie było tak łatwo namówić do wspólnej zabawy. W rzucie gumiakiem najlepiej zaprezentował się Tomasz Szaciłło, nie miał konkurencji. Próbowaliśmy także swoich sił w przeciąganiu liny, w biegu narciarzy w parze. Rozegrany został również mecz piłki siatkowej.

Konkurs, który zgromadził największą liczbę uczestników przeprowadził Pan Antoni Kwietniewski, który dbał również o nagłośnienie imprezy. Przez przygotowany przez niego tor przeszkód należało przejechać dwukrotnie rowerem, raz szybko, a raz tempem żółwia, po podliczeniu czasów okazało się, że konkurencję wygrał Pan Jan Józefczyk, podobno posilił się karkówką, gdyż miał stały dostęp...dlatego też wygrał.

W międzyczasie do konkursu można było zgłaszać przygotowane muffinki. Każdy uczestnik zgłosił do konkursu po 3 muffiny. Zapisy zostały zakończone o godzinie 17.00, a do konkursu zgłosiło się 18 uczestników. Powołana została bezstronna komisja w składzie Joanna Gruszecka, Jolanta Wilk oraz Grzegorz Kieliszak, która po długiej degustacji ogłosiła werdykt. I miejsce w konkursie zajęła muffinka Pani Agnieszki Henrich, a nagrodą była 3-stopniowa patera. Pani Agnieszka pewnie doskonali umiejętności cukiernicze, aby wygrać w przyszłym roku. Wyróżnienie za równie pyszne i przepiękne muffiny otrzymały Panie Maria Knoska i Dominika Karbowiak, które otrzymały nagrody pocieszenia. Jak wiadomo smak to nie wszystko, towar należy odpowiednio sprzedać, a to wszystkim paniom na pewno się udało.

Na zakończenie prawie wszyscy spotkaliśmy się w zorganizowanej strefie kibica gdzie dopingowaliśmy  naszą reprezentacje w zmaganiu z Rumunią (wygrana 3-1). 

Sołtys i Rada Sołecka dziękuje serdecznie mieszkańcom, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy i czuwali nad sprawnym jej przeprowadzeniem.

Pozostaje dodać do zobaczenia za rok...

 

                                                                              Iwona Golon