foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lubogoszcz

to nasze

miejsce na ziemi

to nasz zakątek

to nasza miejscowość

Piknik rodzinny odbył się dnia 23 czerwca 2018r. na boisku sortowym i rozpoczęła go od powitania uczestników Sołtys Gabriela.

Najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w grach i zabawach przygotowanych i przeprowadzonych przez Panią Anię. Bieg z przeszkodami, woreczkami na głowie, przeciąganie liny to konkursy, w których nawet maluszki próbowały swoich sił. Każdy uczestnik tradycyjnie został nagrodzony drobnym upominkiem. Gdy dzieciaki odpoczęły po szaleńczych biegach na boisku pojawił się zwariowany pirat, który wcześniej ukrył gdzieś skarb, jak sam wspomniał chyba wypił zbyt dużo rumu. Aby dołączyć do pirackiej załogi dzieci musiały zebrać złote dukaty rozrzucone przez pirata, a następnie odbyć pasowanie. Wtedy też rozpoczął się pościg za skarbem. Rozwiązywanie rebusów rozwikłanie zagadek i odczytanie wskazówek poszło dzieciakom jak z płatka. Tajemniczy klucz otworzył piracką skrzynię, z której wysypały się słodycze.

 

 Rada Sołecka zadbała również o dorosłych, pewnie także chcieliby poszukiwać ukrytego skarbu, ale to innym razem… Przeciąganie liny, gra w piłkę nożną i siatkówkę to konkursy przygotowanespecjalnie dla nich.

W międzyczasie przeprowadzony został konkurs muffinkowy. I nagrodę zdobyła Pani Maria, za przepiękną i przepyszną babeczkę. Wyróżnione zostały również Panie Marlena z dziećmi, Kamila z dziećmi i Agnieszka.

Kolejnym punktem był konkurs rodzinny, który cieszył się ogromny zainteresowaniem. Rodziny rozpoczęły od biegu pod ogromnymi biedronkami (wykonanymi przez Panią Sołtys i Pana Leszka), później rzuty piłek do wiadra… styl i wykonanie zadana dowolne, następnie głowa rodziny z dziećmi w taczce i asekurującą mamą kończyły bieg.

Tradycyjnie każdy uczestnik imprezy mógł się posilić przy kąciku gastronomicznym, gdzie Pani Krysia i Pan Jasiu serwowali karkówkę, kaszankę i kiełbaski, a Panie Marzanna i Kasia ciasta przygotowane przez mieszkańców.

Biliśmy również kolejny rekord w skokach przez skakankę. Można powiedzieć, że się udało …. tylko Panowie kręcący trochę utrudniali.

Na zakończenie imprezy rozpalone zostało ognisko, przy którym mogliśmy się rozgrzać, gdyż pogoda nas nie rozpieszczała.

Sołtys i Rada Sołecka dziękują wszystkim, który pomogli przy organizacji imprezy, natomiast dochód wspomoże Świętego Mikołaja w przygotowaniu paczek dla dzieci

Iwona Golon